Македонија и нуди помош на Бугарија за справување со последиците од поплавите


Македонската Влада одлучи да и понуди помош на Република Бугарија за справување со последиците од поплавите коишто ја зафатија оваа земја.poplava-bugarija-500

Конкретната помош ќе биде дефинирана на првата наредна седница на Владата по извршени консултации со бугарската страна и во зависност од нивните интервентни  потреби, информираат извори од Владата. 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1