Македонија ја ,,згази,, Данска – 3-0


Македонија ја победи Данска со 3 -0 . Црвено-жолтите ја продолжија  серијата започната од Србија и Словенија и покажаа дека се максимално подготвени за пресметката со Белгија. 

makfudИграта што ја прикажа Македонија во првото полувреме беше она што македонската публика го бара од фудбалерите. По 25 минути игра фудбалската репрезентација на Македонија води со 3 : 0 против фаворизираната Данска.

Головите ги постигнаа Горан Пандев, Агим Ибраими  и Николче Новевски.

Второто полувреме било играта беше посмирена и без поголеми шанси нити на едната нити на другата страна.

ВИДЕО: ГОЛОТ НА ПАНДЕВ ПРОТИВ ДАНСКА

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1