Видео: Голот на Пандев против Данска


mak-fudbalОва беше 26-от репрезентативен гол на Пандев во дресот на Македонија.

На полувреме заминавме со 3-0 – освен Пандев голот го затресоа и Агим Ибраими во 16-та и Николче Новески во 24-та минута.

Македонските фудбалери доминираа на теренот во текот на првото полувреме, имаа и повеќе нереалзиирани шанси. Преносот е на собранискиот канал на МТВ – во очекување сме на 2 полувреме.

МАКЕДОНИЈА ЈА ,,ГАЗИ,, ДАНСКА – 3-0 ДОСЕГА

Видео – Идивиди.ком

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1