9 годишно девојче се породило – таткото 17 год момче во бегство


article-2274269-024CDB190000044D-860_634x403

Девојче од Мексико кое има само 9 годнини  роди ќерка. 
Татко на детето e во бегство. Има 17 години и полицијат го бара бидејќи се сомнева дека го силувал девојчето.
“Трагаме по момчето за да го слушнеме и неговиот дел од приказната. Бидејќи девојчето сеуште не сваќа што се случило.
Тука се работи или за силување или за сексуално злостовување“ изјави Jorge Villasenor, јавниот обвнител на државата Халиско.

article-2274269-1760B7D2000005DC-87_634x391

Девојчето се породило на 27 јануари во болницата Zoquipan во градот Запопан.  Родила ќерка тешка 2.7 килограми.
Двете девојчиња се отпуштени од болница и се чуствуваат одлично. Но од болницата најавија дека ќе продолжат да ја следат нивната состојба поради малдоста на мајката. 

Ова се најмладите мајки во светот –

1. Lina Medina, од Ticrapo – Peru, на 5 год и 7 месеци го роди синот Герардо во1939. Нејзините родители мислеле дека има тумор, но кога ја однеле во болница таа веќе била во одмината бременост.

2. Yelizaveta “Liza” Gryshchenko само што наполнила 6 години кога ја родила ќерката во Русија во август 1934. морбидно е што татко на бебето бил дедото на 6 год девојче 69 годишен.

3. 6 год девојче познато само како ‘H’ роди ќерка во 1972 во Делхи Индија.

4. во 1933 8 год девојче почина при породување. Почина и бебето.

5. Griseldina Acuña, Колумбија добила менструација на 3 години и во Септември 1936, кога имала 8 години родила дете – татко бил семеен пријател на нејзините родители.

ШОК: ДЕЧИЊА ИМАЛЕ ОРАЛЕН СЕКС ВО ГРАДИНКА (ВИДЕО/ФОТО)

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1