Македонија побара, но не доби одложување на мечот со Германија


Македонската ракометна експедиција некаде околу 19.30ч со воз пристигна во Барселона и на железничката станица нашата селекција и селекцијата на Исланд беа пречекани лично од првиот човек на Интернационалната ракометна Федерација Хасан Мустафа, јавува Сител.

voz rakometariСпоред известувачот на телевизијата од Барселона, Марјан Ников, РФМ побара одложување на натпреварот со Германија за в понеделник поради проблемите со патувањето.

На таа тема одржан е и состанок со првиот човек на Светската федерација , Хасан Мустафа,  но истото е одбиено од ИХФ поради непостоење таква регулатива и поради договорот за Телевизиски пренос. Па така останува натпреварот да се одигра според планот в недела со почеток во 15.45ч.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1