Македонија побеле – еве каде и колку врне снег (Видео)


Обилните врнежи од снег освен во Маврово и Попова Шапка, денеска го зафати и скопскиот регион, посебно во реонот на населените места Матка и Глумово, каде зимата на почетокот на април се врати ненадејно.sneg 44

Во моментов врнежи со различен интензитет има низ целата земја. Побеле и Кичево а снег има и во Охрид

kicevo sneg mk

Во ски регионите паѓа обилен снег. Забрана за движење на тешки возила има на преминот Стража, Маврови Анови кон Дебар и на правецот Тетово Попова Шапка. Во моментов на Попова Шапка, Пелистер и Маврово има нови 10-15 см снег.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1