Вработени во Зегин ограбени – крадците влегле маскирани и со пиштол


Вчера во  20.15 часот во Скопје на бул. „Партизански Одреди“  во аптека “Зегин“ извршено е разбојништво врз две вработени.kradci.jpg-500

Во аптеката влегле две непознати маскирани лица од кои едното лице било вооружено со пиштол. Им се заканиле на вработените и одзеле околу 60.000 денари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1