Македонија загуби 6 полицајци – познат идентитетот на уште тројца загинати


Македонија загуби шестмина херои.

Жарко Кузмановски (32) од Брвеница,

Сашо Самоиловски (32) од Тетово

Ненад Серафимовски (28) од Зубовце,

Исамедин Османи,

Бобан Ивановиќ и

Горан Илиевски

шестмината бранители кои го дадоа својот живот за Македонија.

zalost lenta

 

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1