Македонка главен лик во реклама за Мекдоналдс


Мартина Тасевска е главниот рекламен лик за финскиот Мекдоналдс. Убавата Македонка која плени на светската модна сцена изгледа неодоливо.

Оваа несекојдневна убавина веќе 5 години чекори на модната писта  и носи креации на најпознатите светски модни имиња.

Живее во Мајами каде ужива на прекрасна плажа, тропска клима и е дел од сите големи настани од светот на модата, филмот и уметноста.

martina

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1