Мајкл Џексон бил хомосексуалец – тврди човек кој наводно бил со него во врска 6 год (Фото)


Скот Торсон, тврди дека со години му беше љубовник на славниот Либерачи, изјавил дека на почетокот на 80-тите бил во геј врска со кралот на поп музиката.

Скот Торсон, кој е најпознат како љубовник на познатиот пијанист Либерачи, тврди дека 6-7 години се забавувал во Мајкл Џексон.

djekson homoseksualec

liberace-thorson

Приказната да биде уште поинтересна, Торсон и Џексон, ги запознал токму Либерачи.

„Тоа беше во времето кога Мајкл ја објави познатата песна Трилер. Тогаш станавме љубовници“, изјавил Торсон за лондонскиот „Sun“, а потоа опишал како изгледала првата интимна средба со кралот на поп музиката.

„Стоев среде соба, кога Мајкл ми мафна со рака да му се приближам во кревет. Водевме љубов еден час. Тој беше прекрасен и ми купуваше скапи подароци“, раскажал Торсон.

Инаку, врз основа на љубовната приказна меѓу Торсон и Либерачи е снимен филмот „Behind The Candelabra“ во кој главните улоги ги толкуваат Мет Дејмон и Мајкл Даглас чија премиера во Ирска се одржа пред три дена.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1