Македонка освои второ место на фестивал во Малта


Младата битолчанка Ана Гаштарова која учествуваше на фестивалот „Еуро старс“ на Малта, како единствен претставник од Македонија го освои второто место, а ги изведе песните „Fallin“ и „Hay amores“.  Младата пејачка е поканета да учествува на три реномирани фестивали во Словенија, Бугарија и Полска.

1010712_788955371129794_4730983743546967785_n

10155082_788955384463126_110125616337523069_n

Александра Смилеска

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1