Македонката која даде отказ од работа за да им помогне на бегалците (Видео)


Александра Давидовска е Македонката за која пренесува Гардијан.Screenshot_133

Таа даде отказ во фабриката за чевли кадешто работела, за да им помогне на бегалците на границата помеѓу Македонија и Србија.

Таа ги пречекува бегалците навечер и чека да пристигнат возовите преполни со мигранти.Screenshot_134

Таа волонтира како „информативно лице“, со што им помага на луѓето и ги упатува кон правилниот правец.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1