Со снајпер пукано врз државниот обвинител на Украина


Украинските власти соопштија дека врз врховниот државен обвинител Виктор Шокин било пукано од снајперска пушка кога тој се наоѓал во својата канцеларија, но дека прозорското стакло отпорно на куршуми спречило да дојде до било какви последици.

snajper - mk

– Шокин синоќа бил во својата канцеларија со неколку соработници кога биле испукани три куршуми од снајпер, рече еден од неговите заменици Анатолиј Матиос, пренесоа американските медиуми.

Тој наведе дека прозорското стакло било отпорно на куршуми и тоа спречило да дојде до било какви последици.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1