Македонска работа: Еден работи – 10 работници гледаат сеир (Фото)


Овие фотографии се од центарот на Скопје. Екипа на Водовод со мало багерче копа пред една зграда, најверојатно во обид да се санира некој дефект.

Но на фотографијата се гледа како само еден од 10 те работници всушност работи. Останатите кој зборува на телефон, кој гледа сеир 🙂

CAM00782

vodovod1

CAM00781

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1