Македонската преставничка запросена на Евровизија – Кажа да и откри дека е бремена


Првото запросување во историјата на Евровизија падна вечерва, а главни актери се нашата Јана и нејзиното момче, сега свршеник Александар Јана вечерва на Европа и светот им откри и дека е бремена. „Да ќе станам мајка“, рече Јана.

Вистинско изненадување се случи за време на најавното видео пред нејзиниот настап на втората полуфинална вечер на најголемиот музички фестивал – Евросонг.

Покрај убавините на нашата земја, во еден момент беше прикажан кадар како Јана лежи на ултразвук.Македонската претставничка на овогодинешниот Евросонг, Јана Бурчевска вечерва имаше одличен настап на втората полуфинална вечер. Динамична, распеана, позитивна Бурческа одлично ја претстави Македонија.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1