Македонски хакери урнаа албански веб сајтови – одмазда за запаленото знаме


Македонска хакерска група нападна албански владини и воени веб страници, како одговор на палењето на македонското знаме од страна на навивачите во Албанија.
Хакерската група Macedonian Security Crew, во соработка Macedonian Dark Security извршиле хакерски напад на албанските владини веб страници http://www.mete.gov.al/album/, http://www.tradoc.mil.al/ и http://www.gs.mil.al/.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1