,,Македонија е грчка,, – хакери го урнаа сајтот на просветниот инспекторат


Навредливи пораки за Македонија, Македонците, за премиерот Никола Груевски, се појавија на интернет страницата на македонскиот Државен просветен инспекторат.

На сајтот под пораките како ,,фиромски копили*а, „Македонија е Грчка“ Хакерите се потпишале како П.А.О.К., а заедно со навредливиот текст на страницата на Просветниот инспекторат е постиран и извадок од филмот за Александар Велики.

Пораките се отстранети веднаш, но сајтот на инспекторатот е сеуште недостапен.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1