Македонски танц од кои застанува здивот (Видео)


Втората сезона на „Танц со ѕвездите“, шоуто кое што изминатите три месеци ги забавуваше гледачите пред малите екрани, вчеравечер ја прогласи својата најдобра танцова двојка.

tanc-260x172Победници во втората сезона на ова популарно натпреварување се каратистката Наташа Илиевска и нејзиниот партнер Даниел Кимовски.

Сепак гледачите ги остави без здив еден танц. Сара Мејс и нејзиниот партнер Мишо одиграа кореографија на македонска стара песна. Ја кренаа на нозе публиката во студиото, а и жирито, а гледачите ги остави без здив.

 

Танцуваа на моќната македонска песна „ Со маки сум се родила“ а кореографијата изобилуваше и со елементи од македонското оро тешкото.

Погледнете

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1