Македонскиот полициски синдикат тагува по загинатите колеги


Македонскиот полициски синдикат изразува длабоко сочуство и тага по повод трагичното губење на животите на петмина свои колеги , а на повредените над 30  припадници на Македонската полиција им пожелува скорешно закрепнување.policija sredna

-На мрачните сили кои стојат зад овој трагичен чин им порачуваме дека нема да се смириме додека и последниот поединец не биде изведен пред лицето на правдата. Апелираме до поедини политички структури и медиуми длабоко во душата да се обидат да најдат барем зрно човечност и сожалување, да не го злоупотребуваат трагичниот настан за дневнополитички цели и да не остават нас и семејствата на загинатите  да се обидеме достојно да се носиме  со длабоката болка и тага која ја чуствуваме, стои во соопштението на Македонски полициски синдикат.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1