ВИДЕО: Нови престрелки утрово во Куманово


Интензивни престрелки и детонации можеа да се чујат утрово во Куманово, каде повторно дојде до судир меѓу полицијата и вооружената групаScreenshot_168

По релативно мирната ноќ, утринава во Куманово дојде до силна престрелка меѓу специјалните полициски единици и терористи

Во Куманово е мирно во последните два часа и не се случаат истрели. Но по претпладневната 20-минутна престрелка, која се одвивала околу две кумановски училишта, веднаш се упатиле амбулантни возила.

Утрово еден полицаец со прострелни рани е однесен во болница

Според извештајот на нашиот репортер од Куманово од реонот каде има престрелки луѓето масовно се евакуираат и бегаат. Посебно поради фактот што во тој дел нема струја.

Медиуми јавуваат дека бил извлечен еден блиндиран џип, на кој биле видливи траги од шрапнели.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1