Македонско оро на Google play – учете како да играте


Се појави  апликација на андроид маркетот Google play која помага побргу и полесно да научите да ги играте македонските ора.

igraj-oro222

Оваа интересна апликација ви нуди можност да научите како да ги игратеследните  македонски народни ора:

– Право оро
– Пајдушко оро
– Елено моме
– Циганчица
– Пембе
– Паланечка тројка
со традиционална музика и чекор по чекор видеа преку кои ќе ги совладате народните танци. Видеата се снимени со професионални танчери и професори во таа област.

Извор – ЗаСе

igraj-oro-111

 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1