Mакедонско возило оштетено во Грција – со спреј напишале ,,СЛАВ“


На битолчанка во грчкото туристичко одморалиште Лептокарија и го оштетиле автомобилот. Непознати сторители со спреј на возилото испишале „СЛАВ“ („Словен“).

Оштетувањето на автомобилот „Фолксваген широко“ го пријавила на граничниот премин Меџитлија, при враќањето од Грција. Претходно инцидентот го пријавила и во грчката полиција, веднаш откако го забележала оштетувањето на возилото, но од таму не добила никаков записник.

Автомобилот бил оштетен и на предниот и на задниот дел.

grcija iskrtani avtomobili

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1