Малечката Мила од Скопје стана европски шампион


Во конкуренција на 27 танчери од 19 земји Мила Србиноска од Студио Брејк а Лег е победник на Европското првенство во ХипХоп танци кое се одржува во Полска.

Покрај Србиновска, на Европското првенство се натпреваруваа и Ума Муминовиќ и Максим Ѓоргоски, додека јуниорската екипа кои се актуелни светски вицешампиони, настапуваат на 18 јуни 2017 во конкуренција на 50 екипи.

Европското првеноство е во организација на IDO International Dance Organization и Полската танцова федерација.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1