Малолетници на мотор тешко повредени во сообраќајка во Сингелиќ


Двајца малолетници на возраст од 13 и 15 години се тешко повредени во сообраќајна несреќа која вчера околу 15 минути пред полноќ се случила на улицата Алија Авдовиќ во Сингелиќ.

Во несреќата, информира МВР, учествувале мотор и автомобил „голф“ кој го управувал 38-годишниот О.С. од Сингелиќ.

Петнаесет годишниот возач на моторот со скршеници на левата нога и десната рака и 13 годишниот сопатник со тешки повреди на главата итно биле пренесени во Ургентниот центар каде им е укажана лекарска помош.

На местото на несреќата извршен е полициски увид и се преземаат мерки за нејзино целосно расчистување.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1