Манастирот Свети Аранхел Михаил под вода


На Фејсбук се шири фотографијата на која се гледа дека манастирот Свети Аранхел Михаил во Србија целосно под вода.vgeragplerhgpler-44577

Тажната слика ги остави верниците без зборови, а нивната порака кратко накратко е пренесена на социјалните мрежи.

– Што да се каже, а да не се заплаче? Споделете ја фотографијата  за да види светот како се унишуваме самите себе, стои под фотографијата.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1