Манекенка брутално убиена во Нови Сад(Фото)


Познатата манекенка Владислава Червенка била претепана до смрт во Нови Сад, а нејзиното тело синоќа било пронајдено во нејзиниот стан во населбата Лиман.

Вратата на станот била обиена, а безживотното тело на 25-годишната манекенка била во спалната соба на подот. На телото имала видливи бројни повреди.

На телото на мртвата манекенка има многу изгореници , се претпоставува дека убиецот гасел цигари од нејзината кожа пред да и го одземе животот.

Осомничен е 25 годишниот Дарјан Мусиќ (25) со кој таа била во врска две години. Мусиќ и е познат на полицијата како член на нарко група.

откако наводно ја убил Владислава избегал од Србија.

Владислава е една од познатите фото-модели која соработувала со многу модни агенции, а нејзиното лице се наоѓа на многу насловни страници на хрватските медиуми.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1