Марк Цукерберг конечно дипломира: Фејсбук ја пополни празнината во животите на луѓето


Вечниот студент, кој го основаше Фејсбук, Марк Цукерберг, конечно ја доби својата диплома и го одржа својот 366-ти говор на Харвард.

Цукерберг го започна својот говор на Харвард зборувајќи дека тоа е најдобриот универзитет во светот, шеговито дофрлајќи им на студентите дека тие постигнале нешто, што тој никогаш не можел.

– Јас секогаш ќе го споделувам она што сум го научил за својата генерација и светот, со сито она што заедно сме го изградиле, рече Цукерберг, додавајќи дека тоа е посебно многу важно за него.

Тој опиша како на патувањата низ светот луѓето му зборуваат дека со Фејсбук успеал да ја пополни празнината во нивните животи.

Исто така, во чувствителниот говор, Цукерберг раксажа дека од Харваард му се заканувале со истерување поради Фејсбук.

На својот Фејсбук профил Цукерберг напиша: „Мамо, ти реков дека еден ден ќе се вратам дома со диплома“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1