Mашка година во Македонија – првото бебе е момченце, 8мо дете за мајката


Првото бебе годинава во Скопје е машко, тешко 4 килограми и 300 грама и долго 54 сантиметри. Родено е од мајката Јасмина Смилевска (1971 год)

bebeПрвото бебе во 2013 година е родено во 00.01 часот во Клиниката за Гинекологија и акушерство при Универзитетскиот клинички центар во Скопје.

Првото бебе годинава во Скопје е машко, тешко 4 килограми и 300 грама и долго 54 сантиметри.

Родено е од мајката Јасмина Смилевска (1971 год.), на која ова и е осмо дете. Јасмина има шест машки и две женски деца.

Во вторник на пладне мајката и бебето ќе бидат посетени од градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски.

На првороденчето, градоначалникот Трајановски ќе му подари штедна книшка со 20.000 денари и други пригодни подароци

Макфакс

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1