Избодени со нож неколку лица на прославата на плоштадот во Белград


belgradВо последните минути од старата година за време на прославата на ,,трг републике,, во Белград дошло до тепачка и инцидент во кои со нож се избодени неколку лица.

Инцидентот се случил на улицата Француска во близина на ,,Народно позориште,, на местото е екипа на брзата помош која побарала и дополнителни возила поради големиот број повредени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1