Машко тело во распаѓање пронајдено кај „Железара“


Вчера наутро на ул.„16-та Македонска Бригада“ во кругот на фабриката „Железара“ пронајден е непознат машки леш во фаза на распаѓање.zelezara_zagaduvanje makstil

Увид на местото на настанот е извршен од страна на увидна екипа од СВР-Скопје и  Јавен обвинител и по негова наредба телото на починатиот е пренесено во Институтот за судска медицина и криминалистика за обдукција.

Се работи на утврдување на идентитетот на лицето како и целосно расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1