Маска од која косата расте „како луда“


Се што ви е потребно за прекрасна коса се наоѓа во вашата кујна.

beautiful_hair_style01_2Ви пренесуваме два едноставни рецепти за маска која ќе ја опорави вашата коса, ќе го поттикне растот и ќе и обезбеди сјај.

Маска од портокал – Помешајте шоља сок од портокал со шоља јогурт. Смесата нанесете ја на косата, замотајте ја главата со ќеса и пешкир. Оставете да делува 30-40 минути и темелно измијте ја косата.

Маска од банана – Помешајте две згмечени банани, жолчка и лажица сок од лимон. Смесата нанесете ја на косата, завиткајте ја главата со ќеса и пешкир. Оставете да делува 30-40 минути и измијте ја косата.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1