Масовна тепачка во центарот на Скопје


На бул.„Кузман Јосифовски-Питу“ во Скопје вчера околу 13:15 дошло до тепачка помеѓу две групи на младинци.

policija-lentaК.Р.(18), Љ.Ш.(23) и Ф.С (18), сите од село Елово, од една страна и од друга страна Д.А.(15), Ј.А.(17) А.З.(16) од село Дражилово, И.Ш.(20) од с.Елово и И.К (22) од село Пагаруш, разменувајќи си неколку удари со тупаници во пределот на главите и телата.

Во тепачката со остар предмет на Ф.С. му е нанесена расекотина. Се работи на целосно документирање на случајот по што ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1