Трагедија во Сочи: Натпреварувачка ја скрши кичмата


Руската натпреварувачка во акробатско скијање, Марија Комисарова, тешко се повреди на тренингот во Сочи.

soci komissarovaМладата Русинка Марија го заврши настапот на Зимските олимписки игри во Сочи, пред стартот на натпреварувањето во акробатско скијање.

Таа на тренингот во екстремниот парк Роза Хутор доживеала тежок пад и ја скршила кичмата, поради што е итно оперирана.

– Таа под итна постапка е оперирана во болницата во Красна Полјана – вели неименуван извор.

Според информациите операцијата била успешна.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1