Мажи дознаа колку боли породување (Видео/Фото)


0277007.73

Двајца холандски водители одлучиле да ги искусат контракциите кои секоја жена ги има пред породувањето за да докажат дека жените се послаб пол и дека мажите подобро поднесуваат болка. Изјавиле дека нема шанси да викаат и пцујат. Но !!!!

Во емисијата „магијата на породувањето“, Денис Сторм и Валерио Зен посетиле една клиника во Холандија каде со помош на електро стимулации можеле да симулираат контракции и да се почувствува колку навистина боли породувањето.

0281007.74poroduvanje

Како и при вистинско породување, почнале со благи контракции, чија болка двајцата ја прикриле со смеење.Меѓутоа, кога почнале вистинските породилни болки двајцата вриштеле, скокале и ги стискале перниците.

Иако самата стимулација трае само два часа, за разлика од вистинското породување кое може да трае и два дена, двајцата заклучиле дека тоа е едно од најболните искуства кои ги имале и не се сигурни дали сакаат нивните жени да поминуваат низ едно такво искуство.

fejs like seks

ЌЕ ПАДНЕ СЕКС: СОБРА 1 МИЛ ЛАЈКОВИ ЗА ДА СПИЕ СО ДЕВОЈКАТА
hiv sida
92-ГОДИШЕН ДЕДО ОД БУГАРИЈА ДОБИЛ СИДА ОД ПРОСТИТУТКИ 
SistersPuppyLeadImage-640x424
ДЕЧИЊА СОБРАА 1МИЛ ЛАЈКОВИ ЗА ТАТО ДА ИМ КУПИ КУЧЕНЦЕ (ВИДЕО/ФОТО)
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1