Дечиња собраа 1мил лајкови за тато да им купи кученце (Видео/Фото)


Таткото изгледа ја потценил моќта на фејсбук кога на своите деца на шега им рекол да соберат 1 милион лајкови ако сакаат кученце, мислејќи дека собирањето лајкови ќе потрае најверојатно.

Сестричките постираа фотографија на фејс на која велат дека тато ќе им купи куќенце ако соберат 1 милион. „Многу сакаме да имаме кученце. Нашиот татко кажа, вети, дека ако успееме да добиеме милион лајкови, тогаш ќе ни купат. Тој мисли дека нема да успееме! Затоа, очекуваме лајк на оваа слика.“

По само 7 часа од кога сестричките ја почнаа капмањата на социјалната мрежа тие собраа 1 милион лајкови.

SistersPuppyLeadImage-640x424

Но и тато си го одржал ветувањето – следна фотографија која сестричките ја објавија е оваа на која се тие и нивниот нов миленик – кученцето мили.

SistersPuppy1-700x325

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1