Мажите одбраа – ова се најпосакуваните жени во светот


Ѕвездата на серијата “Game of Thrones” Emilia Clarke, е прогласена за најпосакувана жена во 2014 година, според изборот на списанието “Ask Men”. На последно, 99 место е Miley Cyrus.

Emilia Clarke

the-hottest-women-from-game-of-thrones-season-1-and-2-

“Emilia Clarke е можеби најпозната по својата улога во серијата “Game of Thrones” и за гледачите, убавината на глумицата е се. Обожавателите нестрпливо ја чекаат новата сезона на серијата, баш заради неа, а ние лично се надеваме на нејзините филмови “Dom Demingwey”. Ова ќе биде нејзина година”, напишано е во образложението на списанието после прогласувањето на победничката.

2. Alison Brie

2alison-brie-0a

Оваа убавица има 31 година. Најпозната е по улогата Trudy Campbell во “Mad Men”. Во врска е со глумецот James Franco.

3. Emily Ratajkowski

333333

Emily оваа година се појави буквално од никаде, а се прослави благодарение на жешкиот спот на Robin Thicke. Оваа убавица одма доби понуда да се слика за познатиот магазин “Sports Illustrated” и тоа за нивното 50-то издание на костими за капење.

4. Jennifer Lawrence

jennifer lawrence pictures

Ѕвездата од филмот “The Hunger Games” после оскарот минатата година, е и во 2014 една од кандидатките за оваа престижна награда. Jeniffer во последните неколку месеци го промовира филмот “American Hustle”, често во провокативни креации, но и понатаму е во врска со глумецот Josh Hutcherson

5. Emma Watson

5Emma-Watson

Иако после “Harry Potter” никако не успева да доживее успех на големата сцена, Emma Watson е и понатаму една од најпосакуваните жени ширум светот.

6. Kate Upton

6abstract-3d-kate-upton-wallpaper-1366x768-116

Модел на кој за ангажман му е доволно само длабоко деколте. Откако беше одбиена од “Vicrotia’s Secret” бидејќи изгледала премногу “ефтино”, таа сепак го најде своето место во светот на модата.

7. Kerry Washington

70th Annual Golden Globe Awards - Arrivals

Ѕвездата на серијата “Скандал” и првата дама во филмот на Тарантино “Django Unchained” се најде на седмото место, иако е трудна.

8. Amy Adams

8amy-adams

Убавицата од филмот “American Hustle”, заради своето совршено тело, раскошен талент и неодолива црвена коса, со право се најде меѓу првите 10.

9. Margot Robbie

9margot-robbie-148667_w1000

Margot е вистинска тигрица! Нејзината слава ја стекна заради разголените сцени со Leonardo DiCaprio во филмот “The Wolf of Wall Street”

Margot добила повик да се слика за Playboy, но таа одбила.

10. Kate Moss

kejt mos

На врвот на светското моделирање е повеќе од 20 години, но сеуште е име кое сите го споменуваат.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1