Ме тепаше и ме тераше на секс со непознати мажи – Марија проговори за хоророт кој го преживува


Маж ми психички, физички и сексуално ме уништи! Ме принудуваше да има сексуални односи со други луѓе. Кога собрав храброст и побарав развод, ме претепа. Веќе два и пол месеца живеам по туѓи станови и се молам да не ме пронајде бидејќи се плашам од него, вака ја започнува Марија Делјанин(26)  сопругата на поранешниот боксер од Смедерево Горан Делјанин (34)marija.jpg-500_thumb_medium380_0

– Горан и јас се венчавме по година и пол забавување, јас се преселив во Смедерво на почетокот беше се во ред. Проблемите започнаа кога ни се роди ќерката. Тогаш прв пат ми удри шамар, а потоа тоа се повторуваше се почесто, без никакви причини. Секогаш пронаоѓав некое оправдување за него, но наместо да се смири, стануваше се полош, раскажува Марија.

На нејзините маки немало крај бидејќи нејзиниот сопруг почнал да ја принудува на сексуални односи со мажи и парови кои не ги познава.

– Последните година дена од нашиот заеднички живот ме тераше на групни односи со тотално непознати мажи, кој ги пронаоѓаше на Фесјбук или преку порака за дружење на една телевизија. Кога ќе се спротивставев, ме тепаше и ме малтретираше и јас морав да одам на места на кои ги договараше состаноците, раскажува Марија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1