Ми умре најголемиот пријател, ми беше повеќе од тоа: Џибони со потресни зборови се прости од Оливер


Оливер Драгојевиќ почина во 71. година од животот, а целиот регион тагува за големиот уметник и музичар.

Џибони од Оливер се прости со потресни зборови:

„Ми умре мојот најголем пријател, ми беше и повеќе од тоа, мое семејство. Мислам дека беше најсаканиот човек на овие простори.

Како личност беше најскромен и најнормален човек кого го познавав.

Оливер беше неповторлив и незаменлив. Не знам што ќе биде и како ќе биде овие денови во времето кое е пред нас.

Едно е сигурно ќе живее и натамѕ со нас во своите песни. Никогаш не мислев дека ќе дојде денот кога него ќе го нема меѓу нас, мене ова ми е неприфатливо толкава беше неговата величина.

Дури и секојдневните лоши вести и дијагнози се чинеа нестварни и се веруваше дека ќе оздрави зошто на Оливер и неможното му беше возможно! Едноставно толку позитивен беше. Не можам ни да замислам колку ќе ми недостасува.

Почивај во мир пријателу мој, светлост вечна нека ти свети! Твојот Гибо“

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1