Михаел Шумахер се буди од кома


Легендарнииот германски возач по по три месеца поминати во кома ги покажа првите знаци на свест, соопшти неговиот агент!

165242-sumaherПрв пат по несреќата на скијање на која се здоби со тешки повреди на главата, Михаел Шумахер покажал видливи знаци на опоравување!
По три месеци лежење во вештачка кома, германскиот ас „покажал моменти на свест“, пренесуваат светските медиуми.

Неговиот агент Сабине Кем рекла дека француските лекари вложуваат огромен труд да му помогнат на Шуми.

„Состојбата на Шумахер се подобрува. Остануваме оптимистични“ соопштила таа.

Најуспешниот возач во историјата на Формула 1 се здоби со озбилна побреда на главата на 29 декември, скијајќи по Алпите во Франција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1