Миле Јанакиевски со бубрежна болка заврши во ГОБ 8-ми септември


Со силна бубрежна болка Миле Јанакиевски од затворот во Шутка бил однесен во ГОБ 8ми септември.

Директорот на билницата за Сител потврди дека Јанакиевски околу 19 часот бил примен во Ургентниот центар со болка во бубрезите.

Му направиле ехо преглед, лаботаториски анализи и снимање на рендген а бил прегледан и од уролог. Лекарите му дале терапија и останал во болницата до смирување на болката, по што затворската полиција го вратила назад во затворот во Шутка.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1