Мицкоски: Оставка од Заев е единствено извинување кое треба да го направи


„Се освен оставка од премиерот Заев е неприфатливо по дипломатскиот скандал со двајцата руски комичари“, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Вели дека во оваа држава конечно некој мора да сноси одговорност и повика на одржување на предвремени парламентарни избори

Според него, премиерот Заев треба да се повлече и да се формира техничка влада.

Во однос на промената на позицијата на власта во Грција Мицкоски не одговори конкретно дали доколку ВМРО – ДПМНЕ дојде на власт ќе може да успее да направи нов Преспански договор кој ќе биде во корист на Македонија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1