Милески: Ова е почеток на федерализација


Договорот за содржината на Уставот меѓу премиерот Заев и лидерот на Алијансата на Албанците е почеток на федерализација на Македонија, смета активистот Роберт Милески.

Тоа што Сеља го бараше и го доби е изедначување на македонскиот и албанскиот народ во Преамбулата како прв чекор кон федерација и кантонизација, оти ако не си учествувал рамноправно во создавањето на Северна Македонија, немаш право после на кантон. Оној ноторен лажен манипулант и на тоа се согласи. Само вие спијте си на лево уво и понатаму. Ви посакувам добар сон. На крајот ќе нѐ напикаат во шише, а тогаш ќе си ги чукате главите, ама ќе биде мноогу доцна, вели Милески.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1