Милиони Американци, вакцинирани од грип, заболеле токму од грипот! (Видео)


САД во моментов се наоѓа во паника од епидемии на грип, откако Бостон прогласи опасност за јавното здраство, по што почна да поставува и шатори за згрижување на пациентите, по што целиот град почна да наликува на воена зона.

vakcina04-500x306Американскиот центар за контрола на болести, тврди дека ова е најголемата епидемија на грип во последните неколку десетлетија и се разбира, низ медиумите гладни за сензација, ги повикува сите граѓани, веднаш да се вакцинираат. Но тоа што официјалните лица и доктори од центарот за контрола на болести го премолчуваат во овој случај, е фактот што поголемиот број на заболени луѓе од неодамна биле вакцинирани против грип. 

Од центарот за контрола на болести, одбиваат да објават какви било статистики за ваквата поврзаност, затоа што во тој случај би се покажало дека целиот овој „циркус“ протов грипот е тотална измама. Неофицијални извори посочуваат дека речиси две третини од заболените се вакцинирани против грип.

Што се наоѓа во вакцините против грипот?

Американскиот центар за контрола на болести призна дека вакцините содржат токсичен коктел на метали и синтетички хемикалии за кои сите знаат дека предизвикуваат неуролошки повреди. Наведениот коктел вклучува и алуминиум и жива.
vakcina rakОвие хемикалии и метали го потиснуваат имунолошкиот систем, а веројатно тоа е и главната цел на вакцините, да предизвикаат епидемија, како се повеќе луѓе би ги набавиле истите. Поентата на сето ова е да се продадат што повеќе вакцини, а не да се подобри јавното здраство, а најбрз начин за продажбата на вакцини, е да се погрижите тие да ја намалат отпорноста на инфекциите, пишуваат американските медиуми.

Најголемиот произведувач на вакцини во 2012 година, службено е осуден, односно прогласен за виновен, за злочини кои вклучуваат се, од манипулации на вакцини, па се до подмитување на доктори, лажење и создавање на нуспојави.
Фармацевските компании имаат етика еднаква на нула. Убиваат деца за да ги тестираат вакцините. Спроведуваат здраствени експерименти на затворениците и менталните пациенти, обвинуваат експерти и научници кои се против масовна вакцинација против грип.

Share Button

Tags:

Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1