Милошоски и прости 15000 евра на уредничката на Фокус Јадранка Костова


Уредничката на фокус Јадранка Костова беше осудена за клевета и според пресудата, судот ја прогласи за виновна за келвета нанаесена на тогаш министерот за надворешни работи Антонио Милошоски.

Судот пресуди дека Костова треб да плати 15 000 евра за оштета.

На прес конференција денеска Милошоски изјави дека и ги простува парите на Костова бодејќи судската правда му е поважна од материјалниот надоместок.

Костова се најде на обвинителната клупа за клевета поради текст објавен во 2011 во весникот Фокус со наслов „Како Здружението на возачи стана семејна фирма на Антонио Милошоски“ во текстот се тврдеше дека тоа е семеен бизнис на министерот, по што следеше пријава за клевета од страна на Милошоски.

Tags: , , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1