Министерот Јолевски ќе се полие со ледена вода за хуманитарната кампања


На градското пристаниште во Охрид, министерот за одбрана на Република Македонија, Зоран Јолевски, заедно со музичарот Владимир Четкар ќе се полијат со ледена вода.

ledena-joleskiiСо тоа се приклучуваат на глобалната кампања Ice bucket challenge за кревање на свеста за болеста Амиотрофилна Латерална Склероза, прифаќајки го предизвикот на Филип Јолевски, син на министерот за одбрана.

Воедно и двајцата ќе предизвикаат нови личности од светската политичка и уметничка сцена, да ја дадат поддршката во борбата против оваа болест.

Kurir

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1