Мистериозен град се појави во Кина


Стотици шокирани локални жители присуствувале на ова чудо кое траело само неколку минути пред целосно да исчезне.Screenshot_103
Неверојатната снимка доаѓа од градот Фошан во централната кинеска провинција Гуангдонг, каде еден локален жител снимил огромен мистериозен град кој содржел облакодери, а пловел меѓу облаците.
Погледнете и сами:

City appears in the sky over China by coolPick

Набрзо е започната дебата на друштвените мрежи, а како една од можностите е дека оваа појава е резултат на проектот Блу Бим, холографска технологија, или пак тоа бил привремен вртлог на можен паралелен универзум.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1