Мистериозната жена на Ким Џонг Ун- нејзиниот живот се крие од очите на јавноста


Иако севернокорејскиот водач Ким Џонг Ун е предмет на интересирање на бројни светски медиуми, за неговата сопруга малку се знае. Дури и во Википедија не ја пишува точната година на нејзиното раѓање.kim3-520x340

Ри Сол Ју е родена меѓу 1985 и 1989 година, а Ким го запознала во 2009 година.

Многу аналитичари веруваат дека дури и нејзиното име е некој вид на код. Се верува дека нејзиниот татко е професор, а мајката гинеколог. Ри била членка на Унхас оркестарот, но владините служби се обидуваат да го избришат нејзиното минато како пејачка.kim-520x340

Од време на време исчезнува од јавноста, па многумина се прашуваат што се случило со Ри. Така во 2012 година се појавија шпекулации дека е трудна.

Во посета на Ким Џонг Ун во 2013 година беше познатиот Денис Родман. При враќањето во САД објави дека Ри родила девојче Ју Ае. И толку. Оттогаш веќе ништо не се знае на жената на Ким.kim2-520x340

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1