Млада српска пејачка почина од леукемија


Screenshot_56Опаката болест е причината за смрт на познатата пејачка на бендот Хајп, Драгана Мијатовиќ, која како што јавуваат српските медиумите, починала завчера во родниот град Панчево.

Младата пејачка повеќе години се борела со леукемијата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1