Младо момче пронајдено мртво во близина на бензинската пумпа


Тело на починато машко лице било пронајдено вчера часот во нива во близина на бензинската пумпа „С – Петрол“ во Гостивар.

-Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Гостивар и бил утврден идентитетот на лицето, се работи за И.А. (21) од с.Вруток, гостиварско, информираат од МВР.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било дадено за обдукција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1