МНР: За информации за безбедноста на македонските граѓани


Министерството за надворешни работи изразува длабоко сочувство за семејствата на сите загинати и повредени во терористичките напади во Белгија и најостро ги осудува овие напади во кои неколкумина граѓани се загинати и повредени.mnr novo zgrada

За сите информации поврзани со безбедноста на македонските граѓани кои во моментот се наоѓаат во Белгија, од МНР упатуваат за информации заинтересираните да се обратат во македонската амбасада во Брисел и во Министерството за надворешни работи на РМ.

Лице за контакт: Владо Дамјанов, административно-конзуларен референт во ДКП Брисел

Телефони: 0032 2 7329108 и 00322 734 56 87
Мобилен телефон: 0032 489 01 44 94

Адреса: Rue de la Loi, 38 1040 Brussels

Е-пошта: brussels@mfa.gov.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1